1.               Cech Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców zaprasza na 37-mą Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę 24 VI tr. Zapisy w biurze Cechu. Szczegóły na plakacie.

2.               26 czerwca przyjmujemy na nocleg i posiłki pieszych pielgrzymów idących w intencji trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zapraszam do życzliwego przyjęcia pielgrzymów.

3.               26-ta pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy odbędzie się w niedzielę 8 lipca. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej. Wyjazd będzie o 6 rano, powrót ok. 19.oo tego samego dnia; opłata 50, zł. przy pełnym autokarze.

4.               Organizujemy jako parafia Pięciodniowy Odpoczynek w Emaus dla dzieci z dwóch domów dziecka. Prosimy Parafian i różne instytucje naszej parafii o wsparcie. W tym celu dzisiaj 17 czerwca wolontariusze naszej Caritas zbierają przed kościołem ofiary na ten cel. Zachęcamy do życzliwości.

GRECJA

8 dni, samolotem, charakter pielgrzymkowo turystyczny

TERMIN: 27.06 - 04.07.2018 r.

grupa zorganizowana

ZIEMIA  ŚWIĘTA

Śladami naszego Odkupiciela

(8 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW

Wyjazd wspólny autokarem sprzed kościoła o g. 19.30 na międzynarodowe lotnisko Okęcie w Warszawie; tutaj spotkanie z Przewodnikiem  o godz. 20.55.  Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

2 dzień: NAZARET

Lądowanie w Izraelu o godz. 3.45. Zakwaterowanie w Nazarecie. Odpoczynek do obiadu. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, muzeum franciszkańskie, Nazaret z czasów Jezusa, kościół św. Józefa. Po kolacji procesja Maryjna i międzynarodowa modlitwa różańcowa w bazylice Zwiastowania.

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha – sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Zakwaterowanie w Jerychu.

4 dzień: MORZE MARTWE

Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Masada – słynny pałac-forteca króla Heroda. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: BETLEJEM

Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”.

6 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Ain Karem – sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jerozolima – Muzeum Izraela.

7 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu Pańskiego
i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Odlot do kraju o godz. 12.20. Lądowanie w Warszawie o godz. 15.20 i zakończenie pielgrzymki. Powrót wspólny autokarem do Białobrzegów.

Codziennie odprawiana jest Msza święta

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

TERMIN  PIELGRZYMKI

19-26 października 2018 roku

CENA  PIELGRZYMKI

1550 zł i 750 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 280 USD)

oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

ORGANIZATORZY  ZAPEWNIAJĄ

przelot samolotem na trasie Warszawa-Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa

pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)

autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych

wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim

ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

Zapisy u ks. Proboszcza: ks. Artur Hejda Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. 504337017

Szczegółowy program w gablocie i Internecie.

Zapisy do końca marca. Przy zapisie zaliczka 600, zł.

Imię, imiona i nazwisko

data i miejsce urodzenia, pesel

numer i seria paszportu, data ważności

miejsce zameldowania

adres do korespondencji

telefon, adres mailowy

z kim chcę mieszkać w pokoju?

kogo w Polsce powiadomić w razie wypadku?