1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
2. We wtorek w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
3. W sobotę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 07.00, 09.00 i 18.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Msza Święta na cmentarzu komunalnym o 10.30 zaś na cmentarzu parafialnym o 12.00
4. W niedzielę, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Świętew porządku niedzielnym. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża. Zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych bliskich zmarłych od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 17.15
5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że w naszym kościele od niedzieli do piątku o godz. 17.15 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę. Dzieci, które zbierały naklejki o św. Carlo Acutisie w czasie nabożeństw, prosimy, by przyniosły podpisane plansze po różańću na środę 30.10 do zakrystii. Nagrodzone zostaną one na Rodzinnym Balu Świętych.
6. Przypominamy i zapraszam wszystkie dzieci do udziału w Rodzinnym Balu Świętych w ostatni dzień października tj. w piątek 31 października. Bal rozpoczniemy modlitwą różańcową w kościele o godz. 17.15 a po niej w uroczystym orszaku z relikwiami świętych udamy się na salę balową mieszczącą się na Hali Sportowej przy ul. Reymonta. Atrakcje to min.: Gry i zabawy, Konkursy, Popcorn, Dmuchańce – Happy Hop i wiele innych.
Dzieci obowiązują stroje inspirowane postaciami świętych. Zapraszamy do udziału również Rodziców. Wszak to Rodzinny Bal Świętych. Zgłoszenia w kancelarii i po każdej
Mszy św. do 28 października. Osoby, które by się chciały dołączyć do organizowania tegoż balu szczególnie rodziców, opiekunów, katechetów, nauczycieli zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18.45. Władzom Starostwa Powiatowego dziękujemy za udostępnienie hali sportowej.
7. Przypominamy, że trwają zapisy na weekendowe rekolekcje dla chętnych kandydatów do bierzmowania. Odbędą się one 28-30 listopada w seminarium w Radomiu tylko dla młodzieży z naszej parafii. Jest to świetna okazja do głębszego przygotowania się do bierzmowania. Koszt całych rekolekcji to 210 zł, a zapisy trwają do 23 listopada. Zapisywać się można u księdza Michała lub katechetów z zaliczką 50 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły u księdza Michała.
8. Już teraz zapowiadamy i zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w Adwentowych codziennych Roratach. Chcemy by każde dziecko po Mszy św. roratniej skorzystało ze smacznego śniadania na sali spotkań budynku parafialnego. Poszukujemy osób, szczególnie rodziców z głowami pełnymi pomysłów i chętnych do pomocy w tym SMACZNYM przedsięwzięciu.
9. Przypominamy również o naszej propozycji zmiany godzin Mszy św:
- od 01 listopada w ciągu tygodnia z 17.00 na 18.00
- od 09 listopada w niedziele z 10.15 i 12.15 na odpowiednio 10.30 i 12.30
10. Na stolikach pod chórem do nabycia:
Kalendarze wydane przez Caritas w cenie 10 PLN
Najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim:
- dlaczego niektóre media walczą z rodziną
- ostatnia lekcja w Różańcowej Szkole Maryi – czego uczą tajemnice chwalebne
- świadectwo księdza uzdrowionego za wstawiennictwem Piera Giorgia Frassatiego
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Łukasz Tomasz Gregorczyk. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…
12. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nadchodzącego tygodnia.